WYNIKI KONKURSÓW

ZORGANIZOWANYCH W BIBLIOTECE SZKOLNEJ Z OKAZJI 
"PAŹDZIERNIKA - MIĘDZYNARODOWEGO MIESIĄCA BIBLIOTEK SZKOLNYCH"

PLAKAT PROMUJĄCY  BIBLIOTEKĘ SZKOLNĄ

I MIEJSCE:

KAROL KWOKA KL.IVA SP
MAGDALENA WÓJTÓW KL.IIIA GP

WYRÓŻNIENIE

KRZYSZTOF POPARDOWSKI KL.IB GP

WIERSZ REKLAMUJĄCY KSIĄŻKĘ, BIBLIOTEKĘ LUB CZYTANIE

UŁOŻONY WSPÓLNIE Z RODZICAMI:

I MIEJSCE

KONRAD STEC KL.IIB SP
DAWID RACZEK KL.VIB SP

UŁOŻONY SAMODZIELNIE:

I MIEJSCE

PATRYCJA JANUSZ KL. VIB SP

WYRÓŻNIENIE

WIKTORIA URBAN KL.I B

" ZAKŁADKA DO KSIĄŻKI"

I MIEJSCE

NATALIA POPARDOWSKA KL.IIIB SP

WYRÓŻNIENIE

OLIWIA CENTLIK KL.IIIA SP
OLIWIA SADOWSKA KL.IIB SP

KONKURS PLASTYCZNY " CZYTAJMY BAJKI ZNANE I LUBIANE"

 I MIEJSCE

KAROL KWOKA KL.IVA SP

" ZŁÓŻ ŻYCZENIA BIBLIOTECE" – KSIĄŻKA LAURKA

I MIEJSCE

KONRAD STEC KL.IIB SP

KONKURS "KSIĄŻKOWE  PRZEBOJE"

 AMELKA LELONEK KL.III A SP  

WSZYSTKIM UCZNIOM GRATULUJEMY !!!

Bożena Zachara


 

SPOTKANIE POETYCKIE

KOŁO POETYCKIE działające przy bibliotece szkolnej, którego opiekunem jest p. Bożena Zachara zorganizowało "WIECZÓR POEZJI" 23 października 2015r. w urokliwym zabytku Chełmska Śląskiego, zabytkowym "Apostole". Dzięki uprzejmości i gościnności p. Adama Antasa nasi młodzi poeci spotkali się, aby w ramach projektu "Biblioteki szkolne  uczą dzieci  życia” popracować nad nowymi utworami poetyckimi dotyczącymi tematyki biblioteki i czytelnictwa. W miłej atmosferze, przy świecach powstawały nowe dzieła, które będą przedstawione na koniec października na stronie biblioteki. Cieszymy się, że do naszego grona poetyckiego dołączyły kolejne poetki: Milena Radwańska, Kinga Bielewicz oraz Martyna Nowicka. Spotkanie było ciekawe, pełne pozytywnych myśli i zachowań. Kolejne spotkanie w tym samym miejscu planujemy w maju 2016r. z okazji Dni Oświaty, Książki i Prasy.


 PAŹDZIERNIK - MIEDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

Święto to, ustanowione w 1999 r. z inicjatywy Międzynarodowego Stowarzyszenia Bibliotekarstwa Szkolnego, początkowo obchodzono
w czwarty poniedziałek października. Jednak ze względu na jego rosnącą popularność podjęto decyzję o rozszerzeniu świętowania na cały miesiąc. Główny cel przedsięwzięcia to przede wszystkim zwrócenie uwagi
na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce oraz rozwijaniu zainteresowań czytelniczych (bo przecież "szkoła bez biblioteki jest jak twierdza bez zbrojowni").

***

Hasło święta :

„Biblioteki szkolne uczą dzieci życia”

***

Oto propozycje dla uczniów naszej szkoły,

obchodów tego święta w bibliotece szkolnej!!!:

1) „Złóż życzenia bibliotece” –wpisy do „książki - laurki” (bardzo życzliwe), która będzie wystawiona w holu naszej szkoły ( najciekawszy wpis będzie nagrodzony)

2) Konkurs na wiersz lub hasło reklamujące książkę, bibliotekę lub czytanie (dla wszystkich chętnych; prace dostarczamy do biblioteki do 26.10.2015r.; nagroda za I miejsce będzie wręczona na koniec października)

3) „Książkowe przeboje”

- plebiscyt na najciekawszą książkę . Każdy uczeń może zagłosować
na swoją ulubiona książkę. Głosy oddajemy w bibliotece 26 października na specjalnych kuponach.

Spośród głosujących zostanie wylosowana osoba, która otrzyma nagrodę.

4) Konkurs plastyczny dla klas IV -VISP ,,Czytamy bajki znane i lubiane" prace dostarczamy do biblioteki do 26.10.2015r.; (nagroda za I miejsce będzie wręczona na koniec października)

5) Konkurs plastyczny dla klas I-III GP „Plakat Promujący Bibliotekę Szkolną”; prace dostarczamy do biblioteki do 26.10.2015r.; (nagroda za I miejsce będzie wręczona na koniec października)

6) Konkurs plastyczny dla klas III SP "Zakładka do książki"; prace dostarczamy do biblioteki do 26.10.2015r.; (nagroda za I miejsce będzie wręczona na koniec października)

A oprócz tego we wtorki - długa przerwa tylko dla dziewcząt - czytamy książkę L.Fabisińskiej „Bezsennik czyli o czym dziewczyny rozmawiają nocą”; w czwartki - długa przerwa tylko dla chłopców - czytamy książkę M.Twaina „Przygody Tomka Sawyera”

Zapraszam do wspólnego świętowania!

Liczę na bardzo aktywny udział!!

BOŻENA ZACHARA


 

 ZAKOŃCZENIE PROJEKTU „ SZKOŁA DOBREGO WYCHOWANIA”

 

Dzień Dziecka w naszej szkole stał się  Dniem Życzliwości.   W tym dniu odbyły się  różne zabawy i konkursy dla wszystkich chętnych ,   rodzin i dzieci. Pojawiły się także domowe wypieki, które  sprzedawali   uczniowie   oraz  rodzice naszej szkoły. Zebrane fundusze zostały przeznaczone na zakup szafek dla uczniów na podręczniki. W szkole, na  holu i  korytarzach  pojawiły  się  sentencje  na  temat życzliwości oraz kolorowe hasła. Symbolem tego szczególnego dnia było utworzenie   DRZEWEK  ŻYCZEŃ  I  POZDROWIEŃ, na  których uczniowie  umieścili  słowa  z ciepłymi pozdrowieniami. Nagrody  za najpiękniejsze prace otrzymały: Małgorzata Kumorek i Roksana Topolska  z klasy III GP.

 

                                           GRATULUJEMY!!!

 

CZERWIEC był także   miesiącem, w którym nauczyciele wszystkich klas  na godzinach wychowawczych  rozmawiali  o   wyglądzie zewnętrznym każdego  z nas w różnych miejscach i sytuacjach. Podsumowaniem tych dyskusji wychowawczych było wykonanie  rysunku do danego hasła: „Czyste ręce i paznokcie”, „Świeży oddech, zdrowe zęby”, „Zadbane włosy”, „Czysta odzież”, „Czyste moje otoczenie”. którego tematem przewodnim był  „ Mój wygląd świadczy   o mnie”.

 

Bardzo dziękujemy Rodzicom za włączenie się w akcję szkolną i przygotowanie tak różnych i pysznych wypieków.

Koordynator projektu Bożena Zachara 


I MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PIĘKNEGO PISANIA

"MISTRZ KALIGRAFII"

 

UCZNIOWIE NAGRODZENI

 

KLASA I SP

 

I MIEJSCE – OLIWIA SADOWSKA – KL.IB CHEŁMSKO ŚLĄSKIE

 

I MIEJSCE – ALINA BŁOŃSKA – KL.IA SP MISZKOWICE

 

KLASA II SP

 

I MIEJSCE – KATARZYNA SMYDA – KL. IIB CHEŁMSKO ŚLĄSKIE

 

II MIEJSCE – JULIA SZKARŁAT – KL.II A SP MISZKOWICE

 

KLASA III SP

 

I MIEJSCE – EMILIA RADWAŃSKA – KL.IIIA CHEŁMSKO ŚLĄSKIE

 

II MIEJSCE – ALEKSANDRA ZALEWSKA – KL.IIIA SP MISZKOWICE

 

W KONKURSIE KALIGRAFII DLA UCZNIÓW KLAS IV – VI WYGRALI :

 

I MIEJSCE – ARKADIUSZ JANIK – KL.VB CHEŁMSKO ŚLĄSKIE

 

II MIEJSCE – DOMINIKA DOMINIAK – KL.VB CHEŁMSKO ŚLĄSKIE

 

III MIEJSCE – KINGA BIENIEK – KL.VB CHEŁMSKO ŚLĄSKIE

 

WSZYSTKIM UCZNIOM GRATULUJEMY!!!

 

 ania6
 ania4
 ania1

 


 AKCJA „PODARUJ KSIĄŻKĘ BIBLIOTECE SZKOLNEJ”

W ROKU SZKOLNYM 2014/2015

OTO LISTA DARCZYŃCÓW:

BORYS MARCEL

KACIK ANITA

KAK HUBERT

KRUPA RYSZARD

KURCZEWSKA KATARZYNA 

MUCHA ADAM

NOWICKA MARTYNA

PIEKARCZYK AGNIESZKA

PIEKARCZYK KATARZYNA

PIEKARCZYK WOJCIECH

PORĘBA WIKTORIA

SADOWSKA OLIWIA

TURCHAN DAWID

UŁANEK KRYSTYNA

WESOŁOWSKA MAGDALENA

WESOŁOWSKI MAREK

WESOŁOWSKA OLGA 

ZAJĄC AMELIA

WSZYSTKIM SERDECZNIE DZIĘKUJEMY I ŻYCZYMY SŁONECZNYCH WAKACJI Z KSIĄŻKĄ!!!


 

ZAJĘCIA BIBLIOTECZNE Z WYKORZYSTANIEM TABLICY INTERAKTYWNEJ

 

 


 MAJ JEST MIESIĄCEM DNI OŚWIATY, KSIĄŻKI I PRASY.

Z TEJ OKAZJI DO BIBLIOTEKI SZKOLNEJ ZAWITALI NAJMŁODSI  CZYTELNICY - PRZEDSZKOLAKI.OGLĄDALI  KOLOROWE   KSIĄŻECZKI Z OBRAZKAMI, O KTÓRYCH PANI BIBLIOTEKARCE  CHĘTNIE OPOWIADALI. NA ZAKOŃCZENIE SPOTKANIA KAŻDY MALUCH  Z RADOŚCIĄ WYPOŻYCZYŁ   WYBRANĄ SAMODZIELNIE PRZEZ SIEBIE KOLOROWĄ BAJKĘ DO DOMU.


 „SZKOŁA DOBREGO WYCHOWANIA” – PRPOJEKTU CIĄG DALSZY…

„Jestem grzeczny i nie wstydzę się mojego zachowania”.

-        Kolejnym krokiem przy realizacji projektu " Szkoła dobrego wychowania było przygotowanie przez klasy plakatów pt.: „Jestem grzeczny   i nie wstydzę się mojego zachowania." Na lekcjach wychowawczych uczniowie dyskutowali, jakie zachowanie obowiązuje kulturalnego człowieka w szkole i nie tylko...w stosunku do starszych kolegów i ludzi. Następnie przygotowali plakaty, które zostały wyeksponowane na korytarzach   oraz holu szkoły propagując wartości ważne w życiu każdego człowieka. Przypominać mają     i zobowiązywać nas wszystkich do poprawnego zachowania w różnych sytuacjach. Oto nazwiska nagrodzonych uczniów: Gracjan Lickiewicz – kl.IIIa SP, Małgorzata Kumorek – kl.IIIb GP, Roksana Topolska – kl.IIIb GP, Wiktoria Borys – kl.Vb SP oraz Natalia Nowotna, Emilia Nowak, Wiktoria Kusior, Milena Skalik, Mira Stawinoga - klasa IVa SP.

-        W każdej klasie na godzinach wychowawczych odbyła się pogadanka z uczniami nt. dobrego i złego wpływu środowiska na wychowanie i zachowanie młodego człowieka.

-        Zorganizowana została   także sprzedaż wielkanocnych stroików, oraz odbył się kiermasz ozdób wielkanocnych (sprzedaż rodzicom wielkanocnych ozdób wykonanych przez uczniów całej szkoły ) oraz sprzedaż ekologicznych galaretek. Zebrane w ten sposób fundusze   przeznaczone zostały na zakup szafek szkolnych dla uczniów naszej szkoły. Koordynatorem w większości tych akcji był Samorząd Uczniowski SP , który ( na uroczystym Apelu Wielkanocnym) zachęcał do uczestnictwa w tych akcjach całą społeczność szkolną.

 


 Z okazji MIĘDZYNARODOWEGO DNIA KSIĄŻKI  I  PRAW AUTORSKICH w  naszej szkole gościła p.Katarzyna Bulicz - Kasprzak, pisarka tworząca utwory dla dorosłych i dzieci.W  SPOTKANIU Z AUTORKĄ UDZIAŁ BRAŁY  GRUPY PRZEDSZKOLNE. PODCZAS TEGO  SPOTKANIA MALUCHY SŁUCHAJĄC  OPOWIADANIA,  RYSOWAŁY  SWOJE WRAŻENIA  I  TWORZYŁY W TEN SPOSÓB  WŁASNĄ KSIĄŻKĘ. OTO ZDJĘCIA  ZE SPOTKANIA ORAZ  POWSTAŁE CIEKAWE  RYSUNKI NASZYCH POCIECH:


 

 ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI  W SZKOLNEJ BIBLIOTECE

STARSZA KLASA PRZYGOTOWAŁA DLA SWOICH  KOLEGÓW I KOLEŻANEK Z PRZEDSZKOLA ORAZ  Z KLAS MŁODSZYCH PRZEDSTAWIENIE "PROŚBY KSIĄŻKI". OTO NASI BOHATEROWIE:

 swiat1
 swiat2
 swiat3

 


 WYSTAWA PRAC PLASTYCZNYCH  NASZYCH MAŁYCH  CZYTELNIKÓW   " WIOSNA TUŻ..TUŻ..."


 

ZAJĘCIA BIBLIOTECZNE STARSZYCH KLAS

 


MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KSIĄŻKI W BIBLIOTECE SZKOLNEJ


 

" TWORZYMY SZKOLNĄ  KARTĘ ZASAD DOBREGO ZACHOWANIA"

 


 W RAMACH REALIZACJI PROJEKTU „ SZKOŁA DOBREGO WYCHOWANIA” ZOSTAŁ ZORGANIZOWANY KONKURS LITERACKI „ MAGICZNE SŁOWA”.

OTO ZWYCIĘZCY:

UCZNIOWIE NAGRODZENI:

KONRAD STEC – KL.IB SP

IGA RACZEK – KL.IB SP

SZYMON CHRZANOWSKI – KL.IIIA SP

ANIA I NIKOLA BORYS – KL.IIIA SP

KINGA BIELEWICZ – KL.IIIA SP

DAWID WOJTASZCZYK – KL.IIIA SP

DAWID RACZEK – KL.VB SP

 

UCZNIOWIE WYRÓŻNIENI:

EMILIA BIENIEK – KL.IIIA SP

KAROLINA WOJTASZCZYK – KL.IIIA SP

KAROL KWOKA – KL.IIIA SP

NATALIA BORYS – KL.IIB SP

JAKUB TURSKI – KL.IIIA SP

GRATULEJEMY!!!

 

i WIERSZE PISANE SAMODZIELNIE:

UCZNIOWIE NAGRODZENI:

KAROL KADŁUCKI - KL. IA SP

KINGA BIENIEK – KL.VB

DOMINIKA DOMINIAK – KL.VB

KLAUDIA MĘDRALA – KL.IIIA GP

 

UCZNIOWIE WYRÓŻNIENI:

JAKUB TURSKI – KL.IIIA SP

MARTYNA NOWICKA – KL.IIIA SP

DAWID GIERAŁT – KL.IIIA SP

WIKTORIA BORYS – KL.VB SP

PATRYCJA JANUSZ – KL.VB SP

SANDRA STAWIARZ – KL.IA GP

AURELIA CYREK – KL.IIIA GP

 

ORAZ KONKURS PLASTYCZNY „ PROSZĘ, DZIĘKUJĘ PRZEPRASZAM”.

OTO ZWYCIĘZCY:

UCZNIOWIE   NAGRODZENI:

I miejsce – klasa IIIa SP

 I miejsce - Alan Mędrala – kl.IIa SP,

 II miejsce - Piotr Szkarłat – kl.Ib SP,

III miejsce – Karol Kadłucki – kl.Ia SP

GRATULUJEMY!!!

***********************************************************************

Uczniowie klas I- III GP pisali prace „ Moje zachowanie świadczy o mnie”.

Oto niektóre fragmenty prac:

„…Chyba czasami warto w tym natłoku codziennych spraw, na chwilę przystopować i poddać się refleksji nad naszym zachowaniem. Może te "kozackie" czyny, wcale nie są takie wspaniałe, jak nam się wydaje, i może wcale nie czynią nas lepszymi, a zaśmiecają naszą osobowość i psują obraz naszej osoby w oczach tych, na których nam najbardziej zależy…”

 

***

 

„…Czasami zachowuję się przeciwnie do norm, które uznaję, i których staram się przestrzegać, i wtedy w pewien sposób, nie lubię samej siebie. Nie do końca żyję w zgodzie z własnym sumieniem. Skoro tracę pewną wartość w swoich oczach, to jak muszę wyglądać w oczach tych moich najbliższych, mamy, taty, babci, dziadka, chłopaka, przyjaciółki? Może nie każdy z nas tak ma, ale każdy powinien zadać sobie poprzednie pytanie, bo skoro nam nie podoba się nasze zachowanie, to co o nas myślą inni. Jak my siebie reprezentujemy? Czy jesteśmy postrzegani w taki sposób, w jaki chcemy, aby nas postrzegano?...”

****

„…Prawdą jest to, że moje zachowanie świadczy o mnie. To, jaka się pokażę ludziom i jaką wypracuję o sobie opinię, świadczy o moim podejściu do życia i świata. Żałuję niektórych rozdziałów w moim życiu, lecz już nic na to nie poradzę, sama sobie zgotowałam ten los. Jedyne co mnie pociesza, to myśl o tym, że znowu zmieniłam się na lepsze, odbudowałam swoją pozytywną opinię i ludzie na nowo zaczynają mi ufać…”

Oto zwycięzcy:

I miejsce z wyróżnieniem - Karolina Matłoka kl.IIb GP

Kinga Cieślak kl. IIb GP

Joanna Gumulak kl.IIb GP

Kinga Jarczewska kl.Ia GP

Anita Kacik kl.Ia GP

Anita Król kl.IIb GP

Natalia Leśniak kl.Ia GP

Nikola Poręba kl.IIb GP

Aneta Ułanek kl. IIa GP

Wyróżnienia otrzymały:

Wiktoria Jasińska kl.Ia GP

Martyna Rosiek kl.Ib GP

Sandra Zięcina kl.Ib GP

Uczniowie klas I-VI SP brali udział w konkursie „ Mistrz dobrych manier”. Oto zwycięzcy:

Klasa I- III SP

Milena Kiklica kl.Ia SP

Agnieszka Piekarczyk kl.IIb SP

Oliwia Sadowska kl.Ib SP

Amelia Skalik kl.IIa SP

Kornelia Soboń kl.Ib SP

Aleksandra Sykała kl.IIIa SP

Klasy IV – VI SP

Dominika Dominiak kl.Vb SP

Natalia Nowotna kl.Iva SP

Wiktoria Urban kl.VIb SP

GRATULUJEMY!!!

 

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursach : "MAGICZNE SŁOWA ", „PROSZĘ, DZIĘKUJĘ PRZEPRASZAM”, „ MOJE ZACHOWANIE ŚWIADCZY O MNIE”, oraz „ MISTRZ DOBRYCH MANIER”. Wyniki konkursów zostały umieszczone na holu szkolnym oraz podane do publicznej wiadomości na stronie szkoły, tj. chełmsko-slaskie.pl/new. Nagrody i wyróżnienia zostaną wręczone w miesiącu czerwcu na zakończenie projektu   „ SZKOŁA DOBREGO WYCHOWANIA”.

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH   DO DALSZYCH KONKURSÓW  W MIESIĄCACH KWIECIEŃ, MAJ, CZERWIEC 2015r.

 

 


 

PASOWANIE   NA   CZYTELNIKA

Dzień pasowania uczniów klas pierwszych na czytelników wszedł już na stałe  do kalendarza imprez naszej szkoły. Samej uroczystości nadajemy atrakcyjną formę, ponieważ pierwsze zetknięcie się dziecka z biblioteką decyduje o chęci utrzymania z nią dalszych kontaktów. Co roku specjalnie na tę okazję, przygotowujemy inscenizację związaną tematycznie z biblioteką.
                     Ceremonia pasowania pierwszoklasistów na czytelników w tym roku szkolnym odbyła się     06 lutego 2015 roku. Uroczystość  przygotowała   p. Bożena Zachara . Uczniowie klasy IIIa SP pod opieką pani bibliotekarki  przygotowali przedstawienie wprowadzające małych czytelników   w świat książek   pt. „ Książka”. Pierwsze klasy przekonały się, że na tytuł czytelnika trzeba sobie zasłużyć. Musiały  one odpowiedzieć na krótkie zagadki związane ze światem bajek, z którymi sobie świetnie poradziły otrzymując zakładki wykonane przez uczniów klasy IIIa SP oraz medale mistrzów. P. Bożena Zachara przeprowadziła rozmowę z przyszłymi czytelnikami na temat zachowania w bibliotece    i zasad poszanowania książek. Pierwszoklasiści przeszli test czytania  i wiedzy z zakresu znanych baśni. Z zadań wszyscy wywiązali się celująco. Po  prezentacji  uczniowie złożyli przysięgę i zostali PASOWANI  NA CZYTELNIKÓW.
Na zakończenie imprezy zostały  wręczone uczniom zakładki oraz dyplomy upamiętniające tę uroczystość.
DO  ZOBACZENIA  W  BIBLIOTECE  SZKOLNEJ!


 

WIECZÓR POEZJI


 

MIKOŁAJOWE CZYTANIE - KLASA IIA SP

 


 

 

  KABARET " TRIO"  DZIAŁAJĄCY PRZY BIBLIOTECE SZKOLNEJ  WYSTĘPOWAŁ  Z OKAZJI WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

 

 


 

„CZYTANIE PRZEZ TEATRALNE GRANIE”

 

OD WRZEŚNIA DO GRUDNIA 2014r. BIBLIOTEKA SZKOLNA PROWADZIŁA AKCJĘ      

     „ CZYTANIE   PRZEZ TEATRALNE GRANIE” ,

KTÓRA MIAŁA NA CELU   ROZBUDZANIE ZAINTERESOWAŃ CZYTELNICZYCH WŚRÓD NAJMŁODSZYCH CZYTELNIKÓW. AKTORZY Z KOŁA ARTYSTYCZNO – POETYCKIEGO NIE TYLKO CZYTALI ULUBIONE BAJKI DZIECIOM, ALE TAKŻE ODGRYWALI RÓŻNE SCENKI Z TYCHŻE BAJEK.. NASTĘPNIE MALUCHY I UCZNIOWIE KLAS I – III SP ODGRYWALI BAJKOWE HISTORIE SAMODZIELNIE. PO TYCH SPOTKANIACH TEATRALNO – CZYTELNICZYCH ZE STARSZYMI KOLEŻANKAMI, MALI CZYTELNICY ZACZĘLI BARDZO CHĘTNIE ODWIEDZAĆ BIBLIOTEKĘ SZKOLNĄ    I WYPOŻYCZAĆ BAJKI, A TAKŻE TWORZYĆ SAMI BAJKOWE OPOWIEŚCI, KTÓRE W MAJU BĘDĄ PREZENTOWANE   NA WYSTAWIE W BIBLIOTECE.

 

WSZYSTKICH NA WYSTAWĘ  MAJOWĄ ZAPRASZAMY  !!!

 

 


 

 

WARSZTATY DZIENNIKARSKIE

6.11.2014r.

      Młodzież naszej szkoły spotkała się na " Warsztatach  dziennikarskich" zorganizowanych przez bibliotekę szkolną ze Zbigniewem Masternakiem, autorem scenariuszy filmowych,prozaikiem oraz dramaturgiem. Gość opowiedział o swoich zainteresowaniach oraz omówił z uczniami tematykę pisania reportaży i scenariuszy do filmów. Następnie uczniowie  w grupach z zapałem zajęli się pod okiem fachowca tworzeniem scenariuszy, które były później wspólnie analizowane. Zajęcia wszystkim sie bardzo podobały. Myślimy, że spotkamy się jeszcze z naszym gościem w maju na " Dni, Oświaty, Książki i Prasy".

 

 

 


 

OD DNIA 17 LISTOPADA 2014r.BIBLIOTEKA SZKOLNA ZORGANIZOWAŁA " GIEŁDĘ TANIEJ, NOWEJ KSIĄŻKI"

 

 WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH  ZAPRASZAMY.

 


 

 

 


 

Zajęcia biblioteczne - klasy najmłodsze

 

 


 

Mieszkańcy Chełmska Śląskiego, Uniemyśla i Okrzeszyna przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie”.

Akcja odbywa się pod patronatem prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Czytanie zorganizowali dnia 06.09.2014r. pracownicy szkoły i Domu Kultury

w Chełmsku Śląskim : B.Zachara,I.Gamoń,D. Skorupiński


Książka czytana była na rynku, w podcieniach przy Domu Kultury. W Uniemyślu akcja zorganizowana została na placu zabaw.

 

 

 


 

ZAPRASZAMY
 DO  ŚWIĘTOWANIA MIESIĄCA  
BIBLIOTEK SZKOLNYCH !!!
W październiku 2014r., jak co roku z tej okazji odbędzie się konkurs poetycki pod hasłem
" Mój ulubiny bohater książkowy", adresowany do całej społeczności szkolnej.
Na piękne wiersze czekamy do30 września 2014r. w bibliotece. Wyniki będą opublikowane  
25 czerwca 2015r. na stronie internetowej  
BIBLIOTEKI  SZKOLNEJ

 


 

W BIBLIOTECE SZKOLNEJ  ODBYŁ  SIĘ   KONKURS  DLA PRZEDSZKOLAKÓW "MOJA  CHOINKA".
Przedszkolaki z grupy " Szybkie kołowrotki"p.Wioletty Głowackiej wykonały  piękne prace, a komisja wyłoniła   dwa I miejsca. Zajęły  je :MARIA  GAMOŃ  I  SYLWIA ZBYRAD

 


 

CZYTELNIK    MIESIĄCA  STYCZNIA 2014r. ANETA  KUMOREK - KLASA  III B  GP-
CZYTELNIK    MIESIĄCA  LUTEGO 2014r. ALEKSANDRA  SYKUŁA  - KLASA  IIA  SP-
CZYTELNIK    MIESIĄCA  MAJA  2014r. AGNIESZKA  PIEKARCZYK -KLASA  I B SP-
CZYTELNIK MIESIĄCA CZERWCA 2014r. WERONIKA  ŻÓŁTAK – KLASA IA SP


CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

 


 

UCZNIOWIE  NAGRODZENI  W KONKURSACH BIBLIOTEKI  SZKOLNEJ ZA ROK  SZKOLNY  2013/2014:


KONKURS  POETYCKI
" PAŹDZIERNIK - MIESIĄC BIBLIOTEK  SZKOLNYCH"I MIEJSCE  - KINGA  CIEŚLAK KL.I B GP
I MIEJSCE – DAWID  RACZEK KL.IV B SP
II MIEJSCE – ANITA  KRÓL KL.I B GP
III MIEJSCE – ANITA  KACIK KL.VI A SP
 ***
KONKURS PLASTYCZNY " KSIĄŻKA"I MIEJSCE – ALEKSANDRA  SYKAŁA KL. IIA SP
II MIEJSCE – DAWID WOJTASZCZYK KL.IIA SP
                         SZYMON  CHRZANOWSKI KL. II A SP
          KAROL  KWOKA  KL. II A SP
***
KONKURS  "PANI  JESIEŃ"I MIEJSCE - OLIWIA  ZAJĄC ( PRZEDSZKOLE – SZYBKIE KOŁOWROTKI)
II MIEJSCE - OLIWIA  MIGACZ ( PRZEDSZKOLE –
 SZYBKIE KOŁOWROTKI)
III MIEJSCE -WIKTORIA  BIENIEK ( PRZEDSZKOLE –
SZYBKIE  KOŁOWROTKI)
***
KONKURS " MOJA  CHOINKA"I MIEJSCE:
MARIA  GAMOŃ  I  SYLWIA   ZBYRAD
( PRZEDSZKOLE – SZYBKIE  KOŁOWROTKI)***POWIATOWY  KONKURS    „MAGICZNY ŚWIAT    JANA BRZECHWY”
MATEUSZ  GERUŁA  – KL. III A SP
KONKURS "WIERSZE JULIANA  TUWIMA" I MIEJSCE – NATALIA  NOWOTNA KL.III A SP
II MIEJSCE – EMILKA  BIENIEK KL.II A SP
III MIEJSCE – KINGA  BIELEWICZ KL.II A SP
***
KONKURS   CZYTELNICZY - "MIŁOŚĆ  W POEZJI"I MIEJSCE – ANETA  KUMOREK KL.III B GP
***KONKURS  „JESIENNY DOM OWOCÓW” I MIEJSCE – ROZALIA  MAJERSKA KL.V A SP
                  WIKTORIA  URBAN  KL.V B SP
***
KONKURS  „ PORTRET” I MIEJSCE – WERONIKA  KUŚ KL. I A GP
                                  ARKADIUSZ  NOWOTNY KL. IV B SP
***KONKURS „ STWORZĘ  KOMIKS” I MIEJSCE – KRZYSZTOF POPARDOWSKI KL.V B SP
***KONKURS " KRZYŻÓWKA – JESIEŃ"I MIEJSCE – KACPER  GROBLICA KL.VIA
 ***CZYTELNIK ROKU SZKOLNEGO 2013/2014ANETA  KUMOREK KLASA III B GP
WSZYSTKIM UCZESTNIKOM  KONKURSÓW GRATULUJEMY!!!

 

MUZEUM TECHNIKI

 


CZYTELNIK MIESIĄCA GRUDNIA 2013 r.

Szymon Chrzanowski klasa 2 a Szkoła Podstawowa 


WYCIECZKA DO ZŁOTORYI

Z okazji Mikołaja klasy IVa,IVb i Vb odwiedziły fabrykę bombek w Złotoryi oraz były na zamku Grodziec. Kasztelan opowiadał historie o zamkowych właścicielach i ich przygodach.Następnie klasy zwiedzały zbrojownię oraz komnaty zamczyska. Na koniec wszyscy głodni, ale zadowoleni zajadali się pieczoną kiełbaską popijając gorącą herbatą. Zmęczeni, ale zadowoleni z wycieczki uczniowie wrócili do domu z bombkami i miłymi wspomnieniami o zamku.


CZYTELNIK MIESIĄCA LISTOPADA 2013 r.

Kararzyna Sirota klasa 4 a Szkoła Podstawowa


CZYTELNIK MIESIĄCA PAŹDZIERNIKA 2013 r.

Kacper Osajda klasa 5 a Szkoła Podstawowa

 


KONKURS „PANI JESIEŃ"

W biblotece szkolenej odbył się konkurs dla przedszkolaków „Pani Jesień". Przedszkolaki z grupy "Szybkie kołowrotki" p. Wioletty Głowackiej jak to szybkie wykonały szybko piękne prace, a komisja wyłoniła zwycięzców. Oto oni:

I miejsce – Oliwia Zając

II miejsce – Oliwia Migacz

III miejsce - Wiktoria Bieniek

P. dyrektor Alina Wróbel oraz organizatorka konkursu p. Bożena Zachara pogratulowały zwycięzcom i wręczyły nagrody oraz upominki.


W BIBLIOTECE MOŻESZ!!!

WYBIERAĆ I WYPOŻYCZAĆ KSIĄŻKI

CZYTAĆ CZASOPISMA

ODPOCZYWAĆ

KORZYSTAĆ EDUKACYJNIE Z INTERNETU

ODRABIAĆ ZADANIE DOMOWE

MYŚLEĆ


KIERMASZ KSIĄŻKI

UWAGA!!!

OD DNIA

28.10.2013 R.

DO DNIA

12.12.2013 R.

ZAPRASZAMY DO BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

NA GIEŁDĘ NOWEJ, TANIEJ KSIĄŻKI


CZYTELNIK MIESIĄCA WRZEŚNIA 2013 r.

Aleksandra Rawska klasa 2 a Szkoła Podstawowa


NAGRODZENI UCZNIOWIE

W KONKURSACH BIBLIOTEKI SZKOLNEJ 2012/2013

1. Konkurs „WITAMY WIOSNĘ” - KLASY O

I MIEJSCE

OLIWIA CENTLIK

ADRIAN KASPRZYK

JOANNA UŁASIK

OLIWIA ZAJĄC

2. Konkurs „ULUBIONA POSTAĆ BAJKOWA

I MIEJSCE

HUBERT KAK

II MIEJSCE

MARIA MROWCA

III MIEJSCE

WIKTORIA RACZEK

3. Konkurs NAPISZĘ ( NARYSUJĘ) SAMODZIELNIE KSIĄŻKĘ

PRZEDSZKOLE:

I MIEJSCE

JOANNA UŁANEK

II MIEJSCE

AMELKA ZAJĄC

III MIEJSCE

OLIWIA ZAJĄC

SZKOŁA PODSTAWOWA:

I MIEJSCE

MILENA RADWAŃSKA

MARIA MROWCA

II MIEJSCE

KACPER OSAJDA

III MIEJSCE

WIKTORIA PORĘBA

OLGA WESOŁOWSKA

3. Konkurs KRZYŻÓWKA EDUKACYJNA"

I MIEJSCE

KAROLINA MATŁOKA

4. Wyróżnieni ŁĄCZNICY Z BIBLIOTEKĄ

KACPER GROBLICA

BARBARA MAJERSKA

NATALIA NOWOTNA

WIKTORIA PORĘBA

CZYTELNIK ROKU SZKOLNEGO 2012/2013

MONIKA MAJCHRZAK